Grzejnik Tytus

Projektując grzejnik Tytus, Terma po raz kolejny wykazała się wspaniałą pomysłowością, znajdując banalnie proste rozwiązanie na połączenie zwiększonej mocy grzewczej z lekkością wizualną. Model z pozoru nie wyróżnia się na tle innych, standardowych grzejników drabinkowych; zbudowany jest jednak z dwóch warstw profili grzewczych (które zapewniają wspomnianą wyżej moc grzewczą), idealnie się pokrywających – pozwala to na pozostawienie pomiędzy grupkami rurek wolnej przestrzeni, odciążającej grzejnik i dodającej mu subtelności.

Tytus występuje w aż piętnastu rozmiarach. Przekrój kolektora ma wymiary 30x40 mm, a średnica profilu – 22 mm. Jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi 0,8 MPa, a dopuszczalna temperatura pracy – 95°C. Niektóre z wielu dostępnych dla niego podłączeń, to:

  • dolne standardowe,
  • dolne środkowe o rozstawie 50 mm z możliwością podłączenia grzałki elektrycznej po prawej stronie grzejnika,
  • dolne środkowe o rozstawie 50 mm,
  • dolne środkowe o rozstawie 50 mm z możliwością podłączenia grzałki elektrycznej po lewej stronie grzejnika,
  • boczne lewe.

Tytus dostępny jest też w specjalnej serii One. W takim wariancie posiada wbudowaną grzałkę elektryczną One, zupełnie niewidoczną dla wzroku, która zapewnia większe bezpieczeństwo (sygnalizacja stanów alarmowych), wydajność (niski pobór prądu w trybie czuwania) oraz łatwość użytkowania (podstawowe funkcje obsługiwane przy pomocy jednego przycisku). Tytus One produkowany jest jako grzejnik wodno – elektryczny i elektryczny w dziewięciu rozmiarach, podłączany m.in. przyłączem jednootworowym prawym lub lewym z możliwością podłączenia grzałki po lewej lub prawej stronie grzejnika.

 

Kontakt z niam