Terma Smart - linia produktów do zarządzania ogrzewaniem przez Wi-Fi

Inteligentne domy to również inteligentne ogrzewanie, ale jak się okazuje, na takie wygody może pozwolić sobie już praktycznie każdy, a to wszystko za sprawą systemu polskiego producenta Terma o nazwie Smart. Dostępne są zarówno grzałki, jak również zupełnie nowy model przeznaczony specjalnie dla takich systemów. Wszystko zostało wsparte przez czujniki oraz specjalną aplikację, która zdalnie obsługuje elementy Smart.

Więcej informacji na temat systemu Terma Smart znajdziecie Państwo również na stronie terma-smart.pl

Voltan

Konwektor Voltan to pierwszy tak inteligentny grzejnik, który pojawił się ofercie Terma wraz z innymi produktami z nowej linii Smart WIFI. To co pierwsze rzuca się w oczy, to jego wyjątkowo elegancka płaską płytą grzewczą idealnie komponując się ze ścianą. Grzejnik posiada dwie wersje wymiarów wynoszące 660 mm albo 1160 mm szerokości oraz 500 mm wysokości. Zależnie od szerokości posiada moc wynoszącą 1000 W albo 2000 W.

Podstawowe funkcje sterowania odbywają się poprzez panel przedni na grzejniku, lecz zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem jest tutaj samouczący się algorytm. Więcej możliwości daje również aplikacja Terma Smart dostępna na urządzenia mobilne. Voltan współpracuje również z czujnikami stworzonymi dla ekosystemu Smart.

Grzałki VEO i VAZ

Grzałka VEO posiada klasyczne kształty grzałki elektrycznej z panelem i wyświetlaczem, gdzie wykonuje się podstawowe regulacje, lecz tak jak w przypadku Voltan prawdziwe swoje możliwości pokazują się przy połączeniu z aplikacją Terma Smart. Jego moc może wynieść aż 2000 W oraz umożliwia zamontowanie go w pionie oraz w poziomie.

VAZ jest zdecydowanie bardziej nowoczesna w swoim wyglądzie i tutaj różnice się kończą z poprzednią grzałką VEO, ponieważ podobnie jak ona posiada wyświetlacz umożliwiający na podstawowe sterowanie oraz wymaga aplikacji Terma Smart, aby rozwinąć skrzydła. Obie grzałki również współpracują z czujnikami.

Czujniki

Czujniki to świetny dodatek, bez których pozostałych modeli nie można byłoby nazwać Smart. Czujnik Temperatury i Wilgotności VTS to dwufunkcyjny czujnik, którego nazwa sama wskazuje, do czego jest przeznaczony i kontroluje panujące warunki i odpowiednio steruje elementami grzewczymi, które zostały połączone. Podobnie jest z czujnikiem otwarcia okna VOS, który w przypadku otwarciu wyłącza ogrzewanie w elementach z nim połączonym.

Kontakt z niam