Grzejnik Lima

 W niektórych domach funkcjonalność, łatwość i wygoda użytkowania wyposażenia jest warunkiem nadrzędnym i absolutnie koniecznym. Te oczekiwania z pewnością spełni grzejnik Lima, który świetnie sprawdzi się w kuchni i łazience. Jego budowa umożliwia suszenie większej ilości mokrych rzeczy, co często okazuje się pomocną cechą na przykład, kiedy w domu mieszkają dzieci. Poziome profile grzewcze (o średnicy 22 mm) o okrągłym przekroju osadzone są w kolektorach (o wymiarach przekroju 30 mm x 30 mm) w jednej płaszczyźnie, jednak Lima wyposażona jest też w dodatkowe rurki wysunięte do przodu - zależnie od rozmiaru grzejnika, jedną lub aż pięć.

Lima dostępna jest w imponującej ilości trzydziestu jeden rozmiarów, z czego kilka jest na tyle niskich, że bez problemu można wkomponować je w przestrzeni pod oknem lub na poddaszu.

Liczba możliwych podłączeń również nie pozostawia nic do życzenia: dolne standardowe, dolne środkowe o rozstawie 50 mm, boczne lewe, boczne lewe z miejscem na podłączenie grzałki na dole po prawej stronie grzejnika – podłączenie grzałki w pionie od dołu, boczne prawe, boczne prawe z miejscem na podłączenie grzałki na dole po lewej stronie grzejnika – podłączenie grzałki w pionie od dołu - to tylko niektóre z puli wszystkich dostępnych. Model występuje jako wariant wodny, wodno - elektryczny oraz elektryczny, możliwy jest też w wersji chromowanej.

Lima One jest natomiast opcją z wbudowaną grzałką elektryczną One i w tej formie występuje jako grzejnik wodno - elektryczny oraz elektryczny; najpopularniejsze dla niego podłączenia to jednootworowe prawe lub lewe z możliwością podłączenia grzałki po lewej lub prawej stronie grzejnika. Niektóre z cech grzałki One to: precyzyjna kontrola temperatury oraz informacja o trybie pracy, wbudowany interfejs IR do bezprzewodowej komunikacji
z naściennym sterownikiem, podwójne zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem temperatury.

Kontakt z niam