Grzejnik HEAST - Terma Design 2016

Terma Design to z edycji na edycję coraz bardziej prestiżowy konkurs; w tym roku odbył się on już po raz dziewiąty, przyciągając designerów i artystów z całego kraju. Stawka zawsze jest wysoka - zwycięski projekt umożliwia dalszą współpracę z marką, a także wprowadzenie modelu grzejnika do regularnej produkcji.

Zwycięzcą w 2008 roku został Bartłomiej Drabik, dzięki projektowi Ribbon - każdy, kto choć trochę zna markę Terma wie, że model ten do dziś cieszy się uznaniem i popularnością wśród klientów o odważniejszych gustach.

Do tegorocznej edycji Terma Design zgłoszono aż 95 projektów, nadesłanych przez twórców sztuki użytkowej. W kolejnym etapie konkursu znalazło się 27 z nich; wszystkie na określony wcześniej przez Termę temat: „Ciepło z prądu - elektryczne urządzenie grzewcze”. Nie trzeba chyba wspominać, jak ogromną kreatywnością wykazali się twórcy - wszyscy, mając na uwadze troskę o środowisko i nowatorskie rozwiązania technologiczne.

6 maja 2016 roku jury w składzie: Dorota Koziara, Wojciech Trzcionka, Edward Brylowski, Piotr Kuchciński, Tomasz Gigiel, oraz Dariusz Berus, wybrało spośród finalistów najlepszy projekt - pomysł, jakiego w przemyśle grzewczym jeszcze nie było.

HEST to projekt kreatywnego duetu, Olgi Dąbrowskiej i Adama Grocha. Minimalistyczny i jednocześnie wizualnie łagodny, stworzony nie tylko po to, by emitować ciepło w jego dosłownym znaczeniu, ale również metaforycznym. Jego obła forma pozbawiona „ostrych” elementów umożliwia gromadzenie się dookoła niego, co od razu przywodzi na myśl upragnione ciepło domowego ogniska.

Grzejnik HEAST - Terma Design 2016
Grzejnik HEAST - Terma Design 2016

Filip Zieliński wywalczył drugie miejsce, dzięki projektowi TERMOFORm, trzecią nagrodę przyznano zaś Maciejowi Szostakowi i grzejnikowi VOLC.

Jury przyznało również kilka wyróżnień: Sylwestrowi Szymańskiemu (TERRA), Joannie Kabale i Krzysztofowi Cołoszyńskiemu (COMB), oraz Ewelinie Bidzińskiej i Pawłowi Mularczykowi (Portland).

Kontakt z niam