Grzejniki żeliwne Plain i Oxford | TERMA

To, że polska marka Terma nieustannie powiększa swoją kolekcję, nie jest żadną tajemnicą; ostatnio jednak poszerzyła ofertę o nowe modele grzejników żeliwnych, których wciąż niedostatecznie mało jest na rynku w porównaniu z modelami stalowymi, czy miedzianymi. Całe szczęście, produkty odlewane powoli stają się coraz bardziej popularne – słusznie. Powrót do klasyki i tradycji zawsze stanowi dobre rozwiązanie, nie tylko w przypadku rynku grzewczego, dlatego cieszymy się z powstania nowych modeli Plain, które dołączyły do dostępnych już, żeliwnych Oxford.

Za co tak cenimy sobie żeliwo?

Przede wszystkim, za prawdziwą długowieczność; mówiąc to, nie mamy na myśli dziesiątek, ale nawet setki lat, które są w stanie przetrwać grzejniki wykonane z tego materiału. Ogromną ich zaletą jest też znacznie wydłużony okres emitowania ciepła, dzięki nieco dłuższemu czasowi nagrzewania.

Cechy te znaleźć można zarówno w doskonale znanych już grzejnikach Oxford, jak i Plain. Zasadnicza, choć również nie ogromna różnica tkwi w ich wyglądzie. Oba utrzymane są w eleganckim i gustownym charakterze retro, który może zostać wykorzystany we wnętrzach w całości tak zaaranżowanych, lub jako oryginalny akcent w pomieszczeniach nieco bardziej nietypowych i odważnych. Oba dostępne są również w wersji naściennej oraz wolnostojącej (wyposażonej w nóżki) i produkowane jako grzejniki modułowe, składające się z żeberek; Oxford na każdym z elementów posiada jednak efektowne ornamenty roślinne, Plain pozbawiony jest zaś dodatkowych ozdób i wzorów. Automatycznie jest więc bardziej neutralny i możliwy do wkomponowania do większej ilości wnętrz.

Kontakt z niam