grzejniki elektryczne - Terma

Polska Terma posiada w swej ofercie niezwykle duży wybór grzejników z grzałką elektryczną, czyli modeli stuprocentowo elektrycznych. Taka wersja zasilania stanowi naprawdę świetną alternatywę dla standardowych podłączeń wodnych i dowodów na to jest całkiem sporo. Przede wszystkim, grzejniki elektryczne przystosowane są do całorocznej pracy – można używać ich również poza sezonem grzewczym. Ponadto, takie rozwiązanie umożliwia również krótkie, okresowe dogrzewanie pomieszczenia, oraz wysuszenie mokrych ręczników czy prania. Grzałka elektryczna ułatwia więc przystosowanie grzejnika do swych indywidualnych potrzeb.


Jednym z takich modeli jest grzejnik Delfin. Zbudowany z pionowych, lekko wygiętych profili grzewczych, opartych na poziomych kolektorach, bardzo harmonijny i „lekki”, sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu naszego domu. Produkowany jest w trzynastu rozmiarach, a oprócz praktycznego zasilania elektrycznego, przystosowany jest również do podłączenia wodnego, oraz wodno – elektrycznego (dla tych opcji dostępnych jest wiele podłączeń hydraulicznych (Katalog techniczny modelu).

Grzejnik Easy (katalog techniczny) jest natomiast bardzo nowoczesnym i dekoracyjnym modelem, idealnym dla tych, którzy wymagają maksymalnie estetycznych elementów wyposażenia; ma formę ozdobnej, wąskiej drabinki (nie - drabinki łazienkowej), która stanowić będzie oryginalny dodatek w każdym pomieszczeniu. W grzałkę wyposażona została zarówno wersja podstawowa (dostępna też z zasilaniem wodnym i wodno – elektrycznym), produkowana w czterech rozmiarach, jak i wariant z serii One, posiadający specjalną, wbudowaną grzałkę elektryczną One (posiadającą między innymi ochronę przeciwzamarzaniową).

Model Triarc (katalog techniczny) również zaprojektowany został z myślą o bardziej nowoczesnym wystroju wnętrz; podstawę stanowi pojedynczy kolektor, który „oplatają” poziome, nieco szersze i płaskie profile grzewcze. Grzejnik Triarc dostępny jest w czterech rozmiarach i tak samo, jak poprzednicy – oprócz zasilania elektrycznego posiada możliwość również podłączenia wodnego. W wersji elektrycznej, grzałka osiągnie moc do 1500 W; można zamontować ją od dołu, po lewej lub prawej stronie.

Sherwood VE (katalog techniczny) jest chyba najbardziej intrygującym modelem z listy. Mimo stosunkowo prostego designu z pewnością przyciąga wzrok, głównie za sprawą nietypowych profili grzewczych; przekroje pionowych rurek mają różne wymiary, dzięki czemu tworzą na poziomych kolektorach ciekawą i nietypową kompozycję. Grzałkę elektryczną w tym modelu podłączyć można od dołu, po lewej lub prawej stronie.

Kontakt z niam