Grzejniki drabinkowe Terma

W ofercie polskiej Termy odnaleźć można naprawdę pokaźną ilość grzejników drabinkowych. Nic dziwnego - takie rozwiązanie jest chyba jednym z najbardziej funkcjonalnych i praktycznych, a przy tym niezwykle uniwersalnych - drabinka przede wszystkim przydaje się w łazience, i to tam teoretycznie jest przeznaczona, ale również w pozostałych pomieszczeniach domu. Jej znaczną przewagą nad innymi rodzajami grzejników jest poziomy układ profili grzewczych, umżliwiających wygodne użytkowanie: wieszanie ręczników, dosuszanie prania, czy ogrzewanie odzieży.

Alex

Grzejnik Alex (katalog techniczny) ma zupełnie klasyczną budowę; pionowe kolektory o kwadratowym przekroju 30 mm x 30 mm stanowią podstawę dla poziomych profili grzewczych, których przekrój jest okrągły. Profile umocowane są od frontowej części kolektorów i łagodnie wygięte na kształt litery "C", co dodaje modelowi zarówno lekkości, jak i funkcjonalności; dla jeszcze większej wygody, pomiędzy partiami poszczególnych rurek utworzono nieco większe odstępy. Alex dostępny jest w wersji wodnej, wodno - elektrycznej oraz całkowicie elektrycznej i podłączany jest poprzez przyłącze dolne standardowe i dolne środkowe z rozstawem osi 50 mm oraz możliwością podłączenia grzałki z lewej lub prawej strony. W wersji elektrycznej grzałka podłączana jest od dołu, z lewej/prawej strony.

Bone

Model Bone (katalog techniczny) odpowie natomiast tym z Państwa, którym zależy na zaoszczędzeniu przestrzeni w pomieszczeniu. Nie posiada bowiem żadnych elementów, wystających poza płaszczyznę grzejnika, które mogłyby przytłaczać nieco mniejsze wnętrza. Bone posiada kwadratowe profile grzewcze o wymiarach 20 mm x 20 mm i prostokątne kolektory 30 mm x 40 mm. Tak, jak w modelu poprzednim, zadbano o odpowiednie, regularne odstępy między partiami rurek. Bone może być również montowany jako ścianka działowa (wersja Bone DW) lub wariant Bone One, wyposażony w dyskretną grzałkę elektryczną One. Bone oraz Bone DW produkowane są jako grzejniki elektryczne, wodne i wodno elektryczne, Bone One - jako elektryczny i wodno - elektryczny.

Incorner

Ten model (katalog techniczny) nieco różni się od swoich poprzedników; montowany jest w rogu pomieszczenia. Takie nietypowe rozwiązanie umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni na ścianie oraz wykorzystanie miejsca, które zazwyczaj nie jest aranżowane. Posiada przy tym wszystkie cechy drabinki łazienkowej: ma płaskie, poziome profile grzewcze montowane od przodu kolektorów oraz odstępy pomiędzy nimi - spokojnie może więc posłużyć jako suszarka lub wieszak. Dostępny jest w czterech rozmiarach, wielu rodzajach podłączeń oraz wersji wodnej, elektrycznej i wodno - elektrycznej.

Retro

Grzejnik Retro (katalog techniczny) stworzony został z myślą o wielbicielach stylu vintage i osób lubujących się w oldschoolowych elementach wyposażenia. Jest klasycznie elegancki i ozdobny w niewymuszony i nieprzesadzony sposób. Składa się z okrągłych kolektorów, na których swobodnie opierają się - również okrągłe - profile grzewcze. Pomiędzy poszczególnymi rurkami pozostawiono przestrzeń dodającą modelowi lekkości. Na łączeniach elementów poziomych i pionowych zastosowano ozdobne rozwiązanie - zgrubienia w formie okrągłych baniek. Dostępny w wersji wodnej i elektrycznej; nieco innymi wariantem jest model Retro S, odrobinę różniący się wyglądem i produkowany jedynie jako grzejnik wodny.

Kontakt z niam